49. Eesti omavalitsuse suvemängude kokkuvõte

17.-18. augustil toimunud Eesti suvemängudel selgitati Saaremaal välja parimad linnad, vallad (kahes grupis) ja väiksed omavalitsused. Linnade arvestuses võidutses Rakvere, järgnesid Paide ja Pärnu. Suuremate valdade seas, kuhu kuulus ka Hiiumaa, tuli esikohale Rae vald, teiseks Saaremaa ja kolmandaks Viljandi. Väiksemate valdade grupis saavutas esikoha Kiili vald, järgnesid Vinni ja Kose. Parimaks väikeseks omavalitsuseks tunnistati Nõo, teiseks tuli Muhu ja kolmandaks Alutaguse.

Hiiumaa teenis kokkuvõttes 313 punkti ja saavutas suuremate valdade seas 9. koha 20 valla seas. Üldtabelis saavutas Hiiumaa tubli 12. koha 42 osalenud omavalitsuse hulgas.

Orienteerumisradadel oli Hiiumaa esindus väga tugev, osalejaid oli lausa 19. Merike Vanjuk tõi N45 klassis Hiiumaale I koha! Orienteerujad saavutasid koondtabelis 5. koha 17 võistkonna seas. Orienteerumisradadel olid veel Helve Kansi, Anu Saue, Toivo Saue, Allar Padari, Ülle Padari, Evert Padari, Mati Mägi, Märt Kesküla, Meeli Kesküla, Atso Kesküla, Miina Kesküla, Märt Maripuu, Elen Maripuu, Toomas Mast, Martin Markus, Maria Eller, Siiri Talts ja Kustu Künnapas.

Kettagolfis esindasid Hiiumaad Kairi Pisa, Karin Pisa, Silver Mear, Jarmo Liit ja Janno Liit. Üldtabelis jäime kettagolfiga 14. kohale 20 seas.

Võrkpallis olid väljas kaks naiskonda: noorte tiim (Emili Saarnak, Meribel Piil, Helen Talu, Mirje Roasto, Marge Vähter ja Mari Vahtra) ning teine naiskond (Sandra Pajo, Anett Karjamaa, Helen Kalju, Mirjam Helena Eerma, Johanna Raamat, Britt Mäekuusk ja Rebeka Solveig Veltson). Meeskonda esindasid Simo Venski, Gabriel Vannas, Heinrich Vannas, Marek Sahtel, Silver Laidro, Johannes Lige, Kristjan Kabanen ja Ero Reitav. Tulemused vastavalt 18., 13. ja 11. koht.

3×3 korvpallis osalesid kaks Hiiumaa võistkonda. Esimene tiim (Risto Merimaa, Priidu Koppel, Roland Lilleõis ja Heikki Pukk) saavutas 12. koha, teine võistkond (Luis Stranberg, Andres Saarnak, Sander Süld ja Stin Stranberg) lõpetas 10. kohal.

Tennises osalesid Hiiumaa vald I koosseisus Ülle Paasoja, Maarika Matt, Rando Reining ja Kaspar Kibuspuu, kes saavutasid 6. koha. Hiiumaa vald II koosseisus mängisid Liisi Maar, Leemet Käär, Teet Maar ja Kristin Lõppe, tulemuseks 9. koht.

Kergejõustikus esindasid Hiiumaad Edgar Liiber (kettaheide), Hergo Tasuja (100 meetri jooks) ja Madis Annus (3000 meetri jooks). Edgar Liiber saavutas kettaheites III koha tulemusega 46.94 meetrit.

Lisaks osales Hergo Tasuja juhtide võistlusel ning spordijuhtide võistlusel Kertu Rand.

Suur tänu meie toetajatele: Hiiumaa Pruulikoda, Hiiumaa Vald, Jetoil, Dale LD., Sportland, Teamsport ja Fifaa.

Täname südamest kõiki osalejaid, kes Hiiumaad esindasid!